Kartaltepe Mahallesi. İncirli Caddesi Başarı Sk. No:1 B Blok Kat 3 D:6 Bakırköy
0532 307 97 40
psikolojidivan@gmail.com

Öğr. Gör. Çocuk Gelişimi Uzmanı Çiğdem ÜLKER

1980 yılında İstanbul’da doğan Çiğdem ÜLKER, Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Bölümünü bölümünden 2004 yılında Onur Derecesi ile mezun olmuştur. Lisans eğitimi boyunca çeşitli kuruluşlarda stajlarda bulunmuş olup mezuniyeti sonrasında özel gelişen çocuklara yönelik özel eğitim ve özellikle dil terapisi alanında çalışmaları yürütmüş olup çeşitli kurumlarda süpervizörlük yapmıştır.

Alandan edindiği derin tecrübeleri akademik bilgilerle destekleyebilmek amacıyla başladığı Nişantaşı Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını 2016 yılında tamamlamıştır.

Deneyimlerini paylaşmak ve daha fazla kişiye yarar sağlayabilmek için atıldığı akademik hayatta 2012-2016 yılları arasında Nişantaşı Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmış olan Çiğdem ÜLKER, Bilgi Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümünde 2013 yılından beri öğretim görevlisi olarak çalışmayı sürdürmektedir.

İlgi ve çalışma alanları;

  • Yaygın gelişimsel bozukluk (otizm), Down sendromu, öğrenme güçlüğü gibi farklı gelişen çocukların gelişimsel ihtiyaçları ve eğitimi,
  • Dil ve konuşma bozukluklarının düzeltilmesi,
  • Çocuk yetiştirmede aile tutumları ve etkili anne-baba eğitimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir